6 weken Fedasil

17/03/2026

Als leerling op de middelbare school is het zeker iets anders als je ineens begint te werken in een opvangcentrum. Toen ik leerde wat er allemaal in Fedasil Machelen gebeurt, was ik wel echt verrast. Ik ben Sermiyan, een student in mijn laatste jaar secundair, en ik moest 6 weken lang stage lopen in de communicatieafdeling van een organisatie. Ik wist niet goed voor welke organisatie ik zou gaan, en al zeker niet dat ik zou eindigen in Fedasil Machelen.

 

Ook al wist ik niet echt wat ik moest verwachten, vond ik het wat spannend in het begin, omdat ik niet iemand ben die graag iets in de praktijk omzet. Maar het ging helemaal anders dan verwacht: vanaf de eerste dag al waren alle collega’s heel erg aardig tegen me, ze hielpen me wanneer ik hulp nodig had, en ze maakten het altijd erg gezellig. Daarnaast is het centrum zelf een geweldige plaats om in te werken. Naast de collega’s waren er zoveel aardige bewoners, en dan ben ik nog niet eens begonnen te spreken over alle kinderen die je hart doen smelten. Mijn stagementor Hanna Dewaele en collega Lise Vanparijs waren degenen die me begeleidden doorheen de stage, en ze hechtten altijd veel belang aan mijn mening en aan welke taken ik zag zitten om uit te voeren. Voordat ik naar Fedasil kwam, wist ik niet hoe hard alle collega’s hun best doen om iedereen te kunnen helpen. Ze proberen bewoners en vrijwilligers te helpen waar ze kunnen, en ze voeren daardoor vaak ook taken uit buiten hun dienst.

 

 

“Op school leer je wel goed denken, maar bij Fedasil leer je pas echt doen.”

 

Sinds ik nog nooit een job of stage had voordat ik naar Fedasil kwam, had ik ook helemaal geen ervaring, en dat is waar mijn collega’s me zoveel mee hielpen. Ze lieten me een scala aan taken uitvoeren. Of het nu het maken van posters is, het vertalen van teksten, het maken van enquêtes,... Ik heb tijdens deze stageperiode erg veel kunnen leren, en daar ben ik dankbaar voor. Op school leer je wel goed denken, maar bij Fedasil leer je pas echt doen. Deze ervaring heeft me zowel helpen groeien op verschillende vlakken, als helpen een beter idee te krijgen van wat ik in de toekomst wil doen, iets wat school je niet zomaar aan kan leren.

 

“Onze Fedasil Machelen is niet zomaar een centrum, het is een thuis voor zoveel mensen.”

 

Ook merkte ik op hoeveel belang de collega’s hechten aan het centrum. Ik nam onlangs een paar interviews af bij enkele collega’s voor de sociale media-kanalen, en ze vertelden me elke keer hoe graag ze hier werken en hoe graag ze de mensen helpen. Zo heb ik ook veel meer kunnen genieten van het werk, wetende dat de anderen hier even graag zijn. Onze Fedasil Machelen is niet zomaar een centrum, het is een thuis voor zoveel mensen. Voor de bewoners, de collega’s, de vrijwilligers,... Toen ik leerde wat er allemaal in Fedasil Machelen gebeurt, was ik wel echt verrast. Verrast over hoe graag de medewerkers de bewoners helpen, verrast over hoe aardig ze allemaal waren, en ik was verrast over hoe ze er altijd voor mij waren. Dit is misschien wel het einde van de stageperiode, maar mijn ervaring zal me altijd bijblijven. Met een rijpere kijk focus ik nu nog op wat me te wachten staat.

 

Sermiyan Aldur, februari 2026