
Het tijdelijke opvangcentrum van Fedasil in Bredene opent opnieuw de deuren.
Net zoals de vorige winters maakt Fedasil dit jaar tijdelijk gebruik van sites die leeg staan buiten het toeristische seizoen, zoals het tijdelijke opvangcentrum van Bredene (West-Vlaanderen). Daar vangt het Agentschap opnieuw asielzoekers op sinds maandag 20 oktober.
Deze tijdelijke opvang gebeurt in Horizon, een jeugdverblijfcentrum dat voornamelijk gebruikt wordt door scholen voor zeeklassen. Het centrum heeft een capaciteit van 313 plaatsen en zal gebruikt worden tot maart 2026.
Net als de voorbije jaren rekent Fedasil op de goede samenwerking met de lokale overheden, de verenigingssector en de vele vrijwilligers om de integratie van het centrum in de gemeenschap van Bredene vlot te laten verlopen.
De eerste asielzoekers die in Bredene worden opgevangen, komen uit het centrum van Fedasil in Jabbeke. Dat centrum sluit immers tegen het einde van oktober 2025 de deuren. Afgelopen maandag kwamen 185 bewoners – vooral gezinnen – met de bus vanuit Jabbeke.
Fedasil en zijn partners organiseren ook elders opnieuw tijdelijke opvang tijdens de winterperiode, onder meer op de camping Polleur in Theux (Luik) en in verschillende jeugdverblijven.
Het opvangnetwerk van Fedasil telt momenteel meer dan 35.000 plaatsen, verspreid over 105 collectieve centra (van Fedasil en partners) en individuele plaatsen die worden beheerd door OCMW’s en ngo’s.